Na Boże Narodzenie 2021

Szanowni Państwo!

W tym roku minęło 10 lat od zawiązania się naszego AKO. To już dziesięć lat mam wielką przyjemność i zaszczyt zwracać się do Was, członków i sympatyków naszego stowarzyszenia, z życzeniami z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Razem z Wami cieszyć się naszą wspólnotą ludzi ideowych, patriotycznych i wierzących. Dla nas Święta Bożego Narodzenia to czas religijnej, rodzinnej i narodowej refleksji. O tym, jak przez ponad tysiąc lat naszym Przodkom towarzyszyło błogosławieństwo Bożej Dzieciny, naszego Zbawiciela; jak również dzisiaj On nas wspiera i błogosławi w trudnym czasie pandemii i politycznych zawirowań.

Czas Świąt Bożego Narodzenia to czas refleksji, rodzinnej i przyjacielskiej radości, oczekiwania na spotkanie przy wigilijnym stole, a gdy już się zbierzemy – serdecznych życzeń, dzielenia się opłatkiem, oczekiwania na prezenty, cieszenia się radością dzieci i wnuków, wzajemną życzliwością i obecnością – i…  oczekiwania na Pasterkę, która dopełni istotę tych Świąt.

Życzę Wam Wszystkim, Członkom i Sympatykom AKO, błogosławieństwa Bożego, wielu radosnych i głębokich przeżyć, wewnętrznego spokoju, wytrwałości i radości.

A w Nowym Roku wielu sukcesów w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym.

Przewodniczący Akademickiego Klubu Obywatelskiego
im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu

Prof. Stanisław Mikołajczak