X Koncert Niepodległościowy

W imieniu Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu oraz Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zapraszamy na spektakl związany ze Świętem Niepodległości, który wspólnie organizujemy.

  „NIEPODLEGŁOŚĆ – WIELKOPOLSKA W NASZYCH SERCACH” 

Spektakl odbędzie się dnia 11 listopada 2021 roku (czwartek) o godz. 17.00 w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.  Wstęp jest wolny.

Tym razem przygotowaliśmy specjalny spektakl poświęcony Powstaniu Wielkopolskiemu i konieczności odbudowy Pomnika Wdzięczności w Poznaniu.

W widowisku wezmą udział aktorzy warszawscy, muzycy z Poznania, Warszawy i Krakowa oraz chór mieszany. Przewidziano sceny batalistyczne w przestrzeni teatralnej z pirotechniką, scenografią oraz efektami specjalnymi z udziałem rekonstruktorów. Wszystko wzbogacone o autorskie multimedialne wizualizacje. Widowiska są kontynuacją tryptyku, na który złożyły się przedstawienia „Opowieść Powstańcza” rozpoczynająca obchody 100 Rocznicy Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu realizowana w Teatrze Polskim oraz przedstawienie pt. „Kartka z Powstania”, entuzjastycznie przyjęte przez publiczność w całym kraju.
Widowisko „Niepodległość”, które obecnie realizujemy jest trzecią częścią tryptyku będąc swoistym podsumowaniem zawierającym elementy z Powstania Wielkopolskiego i wojny polsko-bolszewickiej.

Spektakl pt. NIEPODLEGŁOŚĆ – Wielkopolska w naszych sercach” jest podzielony na dwa akty:
AKT I – SEN O WOLNOŚCI
AKT II – POMNIK WDZIĘCZNOŚCI

Czas trwania widowiska to ok. 1 godzina 50 min.
Prosimy o zabranie maseczek i ew. zaświadczeń o szczepieniu.

Przewodniczący AKO
prof. dr hab. Stanisław Mikołajczak

Przewodnicząca KZ NSZZ „Solidarność” UAM
mgr Krystyna Andrzejewska

Plakat do pobrania

Internetowa transmisja koncertu: