Na Boże Narodzenie

Drodzy Przyjaciele, Członkowie i Sympatycy AKO!

Dobiega końca rok 2020, rok świętowania wielkiej narodowej rocznicy stulecia urodzin św. Jana Pawła II, która  została zakłócona przez nadzwyczajne negatywne wydarzenia: zagrożenie życia wielu z nas i naszych bliskich przez pandemię koronawirusa, walkę o polską suwerenność w UE, a także niezwykłą brutalizację i wulgaryzację debaty publicznej w naszym Kraju i niespotykane dotąd ataki na naszą wiarę i  kościoły. To wszystko sprawia, że klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia nacechowany jest obawami o nasz indywidualny i rodzinny, ale także narodowy byt, o trwanie naszego chrześcijańskiego świata wartości.

Ale nie upadajmy na duchu, te Święta od ponad 1000 lat niosą Polsce i nam Polakom nadzieję wyrastającą z wiary, że przyjście na świat Pana Jezusa  dawało przez wieki – i tak będzie zawsze – odkupienie i pewność, że złe moce nas nie przemogą, gdy będziemy wiernie przy Nim stać.

Z tą wiarą i nadzieją życzę Wam Wszystkim zdrowych, pogodnych, błogosławionych Świąt, dużo radości, miłości i zadowolenia, niech Narodzone Dziecię niesie spokój, szczęście rodzinne, trwanie w przyjaźni, stałe i wierne umiłowanie dobra i czynienie go w swoim otoczeniu i w naszej narodowej wspólnocie. Niech wigilijne i świąteczne spotkania, choć w mniej licznych gronach, podtrzymują nas w trwaniu z Chrystusem i naszą narodową wspólnotą, z jej tradycją i światem wartości.

Szczęść Boże!

A Nowy Rok niech będzie wyjątkowy – pełen sukcesów i radości.

W imieniu Zarządu
Stanisław Mikołajczak