Na Wielkanoc 2020

Szanowni i Drodzy Członkowie, Przyjaciele i Sympatycy naszego AKO!

Przed nami kolejne Święta Wielkiej Nocy, najważniejsze święta dla nas Polaków i Katolików. W tym roku przychodzi nam przeżywać je w niezwykłej i dramatycznej sytuacji zagrożenia życia każdego z nas, ale także poważnego zagrożenia dla całej naszej polskiej społeczności w dwu wymiarach: egzystencjalnym i ekonomicznym. Jesteśmy poddawani od wielu dni nadzwyczajnym i dotkliwym ograniczeniom. To sprawia, że nasze życie nabrało nowego, pogłębionego wymiaru, także w aspekcie duchowym. Bardzo pięknie opisał to w cyklu rekolekcyjnym nasz duszpasterz ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Nawiązując do tej sytuacji i refleksji, które nam towarzyszą, chciałbym Wam wszystkim złożyć najserdeczniejsze życzenia przetrwania tego czasu w zdrowiu i mimo wszystko nadziei, że szybko powrócimy do normalnego życia. Nadzieję tę wiążę ze Zmartwychwstałym Chrystusem, z Jego miłością i opieką, którą od ponad tysiąca lat nas otacza.

Życzę Wszystkim błogosławionych Świąt, spokoju płynącego z wiary w Bożą Opatrzność i mimo wszystko radości – wszak Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał, by po wszystkie czasy nieść nadzieję na przemijanie zła i panowanie dobra i Bożego ładu – także w naszych sercach, rodzinach i Ojczyźnie.

Stanisław Mikołajczak